TR EN
Ana Sayfa / Blog / Oteller Neden Danışmanlık Hizmeti Almalı?

Oteller Neden Danışmanlık Hizmeti Almalı?

Oteller Neden Danışmanlık Hizmeti Almalı?

Oda fiyatlarını sadece giderlerinizi ve kâr oranını hesaba katarak mı belirliyorsunuz? Peki ya dijital reklamlarınız için ne kadar bir ödeme yapıyor, nasıl sonuçlar alıyorsunuz? Kendi potansiyelinizi bildiğiniz gibi rakiplerinizin potansiyelini de biliyor musunuz? En önemlisi, kendinizi gelecekte nerede ve nasıl konumlandırıyorsunuz?

 

Bu soruların muhatabı otel işletmecileri! Turizm danışmanlık hizmeti almıyorsanız vereceğiniz cevapların tamamının ya da en az birinin aleyhinizde olduğunu tahmin etmek güç değil...

 

Peki bu durumu tersine nasıl çevireceksiniz?

 

Turizm sektörünün nabzını doğru bir şekilde ölçümleyebilen, aynı zamanda pazarlama hizmetlerinde de söz sahibi firmalardan danışmanlık hizmeti alarak aleyhteki durumu kolaylıkla lehe çevirebilirsiniz. "Danışan" olmanız, turizm sektörünün basamaklarını daha sağlam adımlarla çıkmanız, yükseldiğiniz konumu korumanız, hizmet politikalarınızda yanlış yapmamanız ve hepsinin de ötesinde müşteri algısında yer etmeniz için gereklidir.

 

Doğru cevaplar nasıl olmalı?

 

* Oda fiyatlarını sadece giderlerinizi ve kâr oranını hesaba katarak belirliyorsanız bir süre sonra rakiplerinizin gölgesinde kalmanız kaçınılmazdır. Yaptığınız hesap ortalamanın üstündeyse bütçesini düşünen müşterilerin eş nitelikte hizmet veren ancak daha uygun fiyatlı olan diğer otellere yönelmesine; altındaysa da müşterilerin verdiğiniz hizmetlerin kalitesini sorgulamasına neden olacaktır. Diğer bir deyişle oda fiyatı belirleme, kıldan ince kılıçtan keskin bir eylemdir. Turizm danışmanlığı hizmeti veren firmalar, rakiplerin belirli aralıklarla fiyatlarını inceleyerek bu noktada gereken desteği otellere vermekte; destek alan ve yapılan analiz doğrultusunda doğru bir fiyatlandırma yapan oteller ise bu hassas dengeyi kurma şansı elde etmektedir.

 

* Kendi potansiyelinizi bildiğiniz gibi rakiplerinizin potansiyelini de biliyorsanız birkaç sezonda potansiyelinizin yarısını kullanır duruma geleceksinizdir. Turizm sektörü rekabetin ileri seviyede yaşandığı sektörlerdendir. Hele ki sezonda! Bu nedenle rakiplerinizin sunduğu hizmetlerin detaylarını, attıkları ve atacakları adımları, yenilikleri tatbik etme oranlarını vb. her tür bilgiye bir danışan olarak kolaylıkla erişebilir; bu sayede hizmetlerinizde revize yaparak sektördeki konumunuzu sabit kılabilirsiniz.

 

* Kendinizi gelecekte nerede ve nasıl konumlandırdığınız da hizmetlerinizin sürdürülebilir olmasına direkt etki etmektedir. Ancak doğru bir planlama yaptığınızda ve bu plana uygun hareket ettiğinizde gelecekte de tercih edilen bir otel olarak varlığınızı sürdürebilirsiniz. Şayet yolunuzu çizmede zorlanıyorsanız turizm danışmanlık firmaları kurtarıcınız olacaktır.

 

Bir otel işletmecisiyseniz ve turizm danışmanlığı yapan bir firma arayışı içindeyseniz Otelads'ten dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Sizi Arayalım 90232 242 0842