Turizmde Kanal Yönetimi

Turizmde Kanal Yönetimi


Kanal yönetimi, üretimin çıktısı ister ürün olsun ister hizmet, bu çıktıların dağıtımının geliştirilip yönetilmesi anlamında kullanılmaktadır. Pazarlama faaliyetlerinde sıklıkla karşımıza çıkan bu tabirin turizm sektöründeki karşılığı, farklı kanallarda teşhir edilen odaların rezervasyon, satış ve iptal/iadelerinin kontrolü anlamına gelmektedir. Turizmde kanal yönetimi hakkında detaylı bilgiye ve kanal yönetiminin oteller i&c..


Termal Otellerin Tanıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal Otellerin Tanıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çeşitli mal ve hizmetlerin farklı kanallar aracılığıyla duyurulması, "tanıtım"ın en genel tanımıdır. Tanıtım yapılırken reklam verenin kim olduğu, faaliyet gösterdiği sektörün özellikleri, ne tür hizmetler verdiği ya da ürünler ürettiği ve hedef kitlesi ile rakiplerinin kim olduğu önemlidir. Bu yazımızda termal otellerin tanıtımında dikkat edilmesi gerekenleri ele alacak; reklam verenin bir termal tesis olması durumunda ne tür çalış..


Otellerin Reklam Metinleri Nasıl Olmalı?

Otellerin Reklam Metinleri Nasıl Olmalı?


"Otellerin reklam metinleri nasıl olmalı?" sorusunun doğru yanıtına ulaşmak için öncelikle reklama dair birtakım bilgilerin net olarak bilinmesi gerekmektedir. Turizm açısından reklamın ne olduğu ve izlenmesi gereken yol bilindiğinde, reklam metinlerinin nasıl olması gerektiği de ortaya çıkacaktır.   Turizm açısından reklamın özellikleri   "Reklam" genel bir tanım olup turizm sektörü için daha önce otelde konaklamış misafi..


Otellerin Tanıtım Broşürlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otellerin Tanıtım Broşürlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Otellerin tanıtım broşürlerinde dikkat edilmesi gerekenlerin bilinmesi, çalışmanın amacına ulaşması adına faydalı olacaktır. Bir tanıtım broşürünün nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olunması kadar, işinde ehil grafik tasarımcının ve matbaanın tercih edilmesi de başarılı bir sonuç için gereklidir.   Otellerin tanıtım broşürlerinde dikkat edilmesi gerekenlere ve broşürlerin nitelik özelliklerine geçmeden evvel, broş&..


Oteller Nasıl Bir Reklam Ajansıyla Çalışmalı?

Oteller Nasıl Bir Reklam Ajansıyla Çalışmalı?


Yarımada olması, kıyı beldelerinin yılın neredeyse 300 günü güneş alması, tüm turizm çeşitlerinin yapılmasına imkân sunan değerleri bünyesinde barınması vb. anılmayan pek çok özelliğiyle Türkiye, bir tatil cenneti. Hâl böyle olunca da yerli ve yabancı turistlerin tatilleri süresince konaklama ihtiyaçlarını karşılamak adına geçmişten günümüze ülke genelinde sayısız otel açılmıştır ve a&..


Otel Reklamı Nasıl Yapılır?

Otel Reklamı Nasıl Yapılır?


"Otel reklamı nasıl yapılır?" diye merak ediyor, yapılacak reklamın da etki düzeyini artırmak istiyorsanız bu isteğinizi karşılamanıza yardım edecek birtakım ipuçları yazımızda.   Tüm işletmeler gibi açılış kurdelesini henüz kesmiş ya da kesmesine ramak kalmışlar ile kuruluş tarihinin üzerinden zaman geçmiş oteller, varoluş amaçlarını gerçekleştirmek için tanıtım çalışmaları yapmak durumundadırlar.   Peki, otel re..


Otellere Yönelik CRM Yazılımları

Otellere Yönelik CRM Yazılımları


Her işletmenin, faaliyet gösterdiği sektör gereğince farklı gereksinimleri vardır. Bu kapsamda turizm sektörünün yapı taşı olan otellerin de gereksinimleri, faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmek, rakiplerinden sıyrılarak yükselebilmek ve ulaştıkları konumu sabit kılmak amacıyla şekillenmiştir. Bu gereksinimlerin en başında ise şüphesiz, "gelen çağrıları kaçırmadan yanıtlama ve rezervasyonu doğru bir şekilde takip etme" vardır...


Otellerin Logosu Nasıl Olmalı?

Otellerin Logosu Nasıl Olmalı?


Küçük büyük fark etmeksizin tüm işletmelerin, diğer işletmelerden ayrılmak ve markalarını temsil etmek için bir logosu olmalıdır. Logo, bir simgedir ve ilgili işletmenin kimliğini doğrudan yansıtır. Bu kapsamda otellerin de bir logosunun olması, tercihten çok mecburiyettir.   Logo nedir?   Logo, logotype olarak adlandırılan yazılarla örülmüş, bir birey ya da kurumun isminden oluşan, faaliyet gösterilen sektör ya..


Online Rezervasyon Almak

Online Rezervasyon Almak


Otellerin rezervasyon aldıkları pek çok kanal vardır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan kanal ise şüphesiz online kanallardır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki yakın ya da uzak gelecekte bir tatil planlayanların neredeyse %40'ı, rezervasyonlarını online olarak yaptırmaktadır. Şüphesiz bu oran, işlemin kolaylığı ve zaman kazandırması nedeniyle her geçen gün artmaktadır.   Bir otel neden online rezervasyon almalı?   Bir oteli..


Butik Oteller Nasıl Tanıtılmalı?

Butik Oteller Nasıl Tanıtılmalı?


Butik oteller nasıl tanıtılmalı, sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler! Butik bir otel işletiyorsanız tanıtım yapmak için izlemeniz gereken yola ait detaylı bilgi yazımızda... Butik Oteller Hakkında Butik otel ve butik konaklama, diğer otellere (yıldızlı, zincir, vb.) kıyasla görece çok yeni ortaya çıkmış (1980'ler) olsa da pek çokları tarafından farklılığı nedeniyle kolaylıkla benimsenmiştir. Peki, butik otel nedir? Butik oteller, özel hizmetler ver..


Turizm Danışmanlığı Hakkında

Turizm Danışmanlığı Hakkında


Pazardaki ve bölgedeki değişiklikler, kurdelesi henüz kesilmiş olanları daha çok olmak üzere uzun yıllardır sektörde var olanları dahi etkileyecek dalgalanmaların yaratıcısıdır. Bu dalgaların neden olacağı zararları bertaraf etmek, fizibilite çalışmaları doğru yapabilmek, mali kazanç ile kayıpları gerçeğe en yakın şekilde tahmin edebilmek, pazarın nabzını tutabilmek ve doğru fiyatlandırmalar yapabilmek için oteller, turizm danışmanlığı hizme..


Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?


Dijital pazarlama ajansı, ismiyle müsemma, dijital medyadaki pazarlama faaliyetlerini yöneten ajanstır. Peki, dijital pazarlama ajansı ne iş yapar, hizmet verdiği kişi ve kurumlara ne gibi getiriler sağlar? Soruların yanıtları yazımızda...   Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?   "Dijital pazarlama ajansı ne iş yapar?" sorusunu yanıtlamadan önce "Pazarlama nedir?" üzerinde biraz durmak faydalı olacaktır. Pazarlama, ticari bir terim olup en genel tanımıyla ü..


Oteller Neden Danışmanlık Hizmeti Almalı?

Oteller Neden Danışmanlık Hizmeti Almalı?


Oda fiyatlarını sadece giderlerinizi ve kâr oranını hesaba katarak mı belirliyorsunuz? Peki ya dijital reklamlarınız için ne kadar bir ödeme yapıyor, nasıl sonuçlar alıyorsunuz? Kendi potansiyelinizi bildiğiniz gibi rakiplerinizin potansiyelini de biliyor musunuz? En önemlisi, kendinizi gelecekte nerede ve nasıl konumlandırıyorsunuz?   Bu soruların muhatabı otel işletmecileri! Turizm danışmanlık hizmeti almıyorsanız vereceğiniz cevapların tamamının ya da en a..


Oteller için Markalaşmanın Önemi

Oteller için Markalaşmanın Önemi


Oteller için markalaşmanın önemi, pek çok farklı noktada kendini gösterir: Sektörde var olmak da varlığını sürdürmek de hatta ziyaretçi hacmini artırmak da markalaşmayla doğrudan bağlantılıdır. Markalaşma, sektöre yeni giriş yapan oteller için olduğu kadar sektörde belirli bir yer edinmiş oteller için de önemlidir çünkü marka algısı ancak sürdürülebilir olduğunda olumlu katkılarda bulunur. ..


Otel Video Tanıtımları Nasıl Yapılır?

Otel Video Tanıtımları Nasıl Yapılır?


Faaliyet gösterdiği alan içerisinde mevcut ve gelecekteki konumunu önemseyen her firmanın, genel ya da özel bir amaçla hazırlamış/hazırlatmış olduğu bir tanıtım videosu vardır. Küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm otellerin de tanıtım filmlerinin olması, hele ki internetin kullanım sıklığı göz önünde bulundurulursa, misafir oranlarını artırmak adına bir gerekliliktir. Peki, otel video tanıtımları nasıl yapılır, sür..


Turizm Sektöründe Dijital Pazarlamanın Önemi

Turizm Sektöründe Dijital Pazarlamanın Önemi


Turizm sektöründe dijital pazarlamanın önemi saymakla bitmeyecek kadar çok ve her ne kadar pazarlama kapsamında verilen hizmetlerden yararlanıldığında daha net bir şekilde görülebilecek olsa da en önemli artıları hakkında bilgi sahibi olmak faydanıza olacaktır. Bu yazıyı okumayı tamamladığınızda turizm sektöründe dijital pazarlamanın önemini öğrenecek ve muhtemelen henüz dijital pazarlama yapmıyorsanız bu doğrultuda bir adım atacaksın..


Otel Tanıtım Yazıları Nasıl Olmalı?

Otel Tanıtım Yazıları Nasıl Olmalı?


Otel tanıtım yazıları nasıl olmalı, diye merak edenler! Detaylara geçmeden önce bilmeniz gereken, tanıtım amacıyla yaptığınız her çalışmaya olduğu gibi yazacağınız metne de gerekli özeni göstermenizdir. Ayrıca unutmayın ki kurumsallık, farklı nitelikte olsalar da yapılan her çalışmada ortak bir üslubun benimsenmesini gerekli kılmaktadır. "Otel tanıtım yazıları nasıl olmalı?" sorusu, sektöre henüz girmiş olan ya da uzun yıllardır faaliyet gö..


Oteller Sosyal Medyayı Niçin  ve Nasıl Kullanmalı?

Oteller Sosyal Medyayı Niçin ve Nasıl Kullanmalı?


Sosyal Medya Yönetimi Nedir?  Dijital platformlar üzerindeki kişi, marka ve kurum sayfalarının, nasıl kullanılacağını, büyüme sürecinin nasıl işleneceğini, imaj yönetiminin nasıl olması gerektiğini ve kriz durumlarında izlenecek yolları gösteren tüm yönetim süreçlerine Sosyal Medya Yönetimi denir. Güçlü bir pazarlama stratejisi haline gelen sosyal medya yönetimi, özellikle mobil cihazlarının kullanımı..


Oteller İçin Online İtibar Yönetimi

Oteller İçin Online İtibar Yönetimi


"Oteller İçin İtibar Yönetimi" nedir, nasıl yapılır? Gelin önce itibar yönetimi neymiş bir bakalım.    Kurumsal İtibar; insanların, sizin markanızı duyduklarında akıllarında canlanan olumlu veya olumsuz değer yargılarının bütünüdür. Kurumsal İtibar Yönetimi ile bu yargıları olumluya çevirmek ve kuruluşunuzun itibarını yüksekte tutmak, müşterilerinizin güven oyunu kazanabilmek, sadık müşteriler kazanmak ve yeni ..


SİZİ ARAYALIM 0232 242 0842